تبلیغات
love - نیوشا ضیغمی خارجی شد!
ضیغمی و شرکت ورلد پروداکشن در زمینه تولید آثار مشترک بین سینمای ایران و انگلیس به توافق رسیده اند. اولین همکاری ضیغمی و این شرکت فیلم اکشن «روز سیاه» است.

نیوشا ضیغمی بارها در مصاحبه های متفاوت گفته است دغدغه تولید و سرمایه گذاری و تهیه کنندگی رهایش نمی کند. او پس از مشارکت در ساخت فیلم «پرتقال خونی» به کارگردانی سیروس الوند این بار می خواهد یک تولید مشترک بین سینمای ایران و انگلیس داشته باشد. 

ضیغمی و شرکت ورلد پروداکشن در زمینه تولید آثار مشترک بین سینمای ایران و انگلیس به توافق رسیده اند. اولین همکاری ضیغمی و این شرکت فیلم اکشن «روز سیاه» است. این فیلم به کارگردانی حسن ناظر، داستان دو برادر را نقل می کند که از هم دور افتاده اند و یکی در ایران روزگار می گذراند و دیگری در انگلیس. مهران فرمانده یکی از گروهان های ارتش ایران است. برادر او که در خارج از ایران زندگی می کند تصمیم می گیرد همراه همسر خارجی اش به ایران بیاید و مراسم عقدی با سنت های کشورش برگزار کند. 

در راه بازگشت به انگلستان اتوبوس حامل آنها مورد حمله تروریستی قرار می گیرد و پسر جوان و همسرش کشته می شوند. مهران از این موضوع باخبر می شود و برای گرفتن انتقام برادر به انگلستان می رود. 

حسن ناظر، فارغ التحصیل رشته کارگردانی از دانشگاه آبردین اسکاتلند است و سابقه بازی در تئاتر «دایره گچی قفقازی» به کارگردانی حمید سمندریان و چند سریال را در ایران دارد. او تا به حال سه فیلم دیگر خارج از ایران ساخته و در حال حاضر مدیریت شرکت ورلد فیلم پروداکشن انگلستان را برعهده دارد. 

داستان فیلم «روز سیاه» را کوروش مهری نوشته و نیوشا ضیغمی مجری طرح آن است. صحنه های اکشن این فیلم را طراحان فیلم های اکشن هالیوودی طراحی کرده اند. 

بازیگران این فیلم عبارتند از ریک میرز (طراح حرکت های فیلم اکشن پاندا 1 و 2)، آرا پایایا (طراح حرکت های اکشن هالیوود ازجمله شش فیلم جکی چان)، کریس راب، آیسته بورکاسکات، پیمان آذین، زینب شکیر، سزار شکیر و...

مراسم افتتاحیه نمایش «روز سیاه» در اسکاتلند و انگلیس با حضور عوامل برگزار شد و به زودی برای نمایش در ایران آماده می شود.